اقتصادی
10111 – ایده Home chain store (فروشگاه زنجیره ای خانگی)

10111 – ایده Home chain store (فروشگاه زنجیره ای خانگی)

تصور می شود که استارت آپ یعنی راه ندازی شرکت نوپا در حوزه فناوری و علم و … می‌باشد در صورتیکه استارتآپ به پروژه‌هایی گفته می‌شود که در جریان آن، یک ایده خام، به کمک تلاش و کوشش یک گروه به تولید یک محصول می‌انجامد و زمینه برای فروش آن محصول فراهم می‌شود

ایده ما یک ایده استارتاپی در حوزه اقتصاد خانواده می باشد و آن Home chain store یا همان فروشگاه زنجیره‌ای خانگی است که با کمترین هزینه و کوتاه ترین زمان یک گروه تصمیم به تغییر در روش تامین محصولات خیلی ساده از خانه ها می گیرند و زمینه ورود آن به بازار به عنوان یک برند جدید را از طریق “مدیریت هزینه نداشته ها” فراهم می کنند. ( جهت اطلاع بیشتر می‌توانید به بخش 01101- اقتصاد چهارم/مدیریت هزینه نداشته‌ها  مراجعه نماید)

برای مثال:

یک گروه تصمیم می گیرند که فروشگاه زنجیره ای خانگی  با نگاه “مدیریت هزینه نداشته ها” راه بیندازند آنها در ابتدا :

1 – باید شروع به تهیه لیست محصولات خانگی اطراف خود کنند

2 – از ظرفیتها اطراف خود مانند فضای های قابل استفاده مانند: هیات، مساجد و … استفاده نمایند و متولیان آنها را دعوت به مشارکت خیریه شغلی ( Job Charity ) نمایند و از ظرفیت آنها جهت از بین بردن هزینه های جاری مکان و … استفاده کنند.

3 – سپس از افرادی که دارای مجوز کسب وکار در حوزه خرده فروشی هستند کمک بگیرند تا در فروش محصولات دچار مشکلات مجوزی نگردند. (البته خودشان نیز می توان اقدام به تهیه مجوز کسب وکار نمایند)

4 – سپس محصولات را با نامی (برندی) از تامین کنندگان خانگی دریافت کنند . (البته باید قراردادی قید نمایند تا تضامین لازم مانند محصول غذایی مشکل نداشته باشد و غیره از دو طرف گرفته شود)

5 – با توجه به اینکه محصولات خانگی است و به دلیل رغبت مردم به استفاده از محصولات ارکانیک تر مانند پوشاک ، غذا و … و همچنین وجود مشتری بزرگی به نام خانه ها و تامین کنندگان محصولات و از طرفی به دلیل مشارکت در امور خیر؛ تبلیغات بدون هزینه ای راه خواهد افتاد و اینگونه محصولات خودبخود برند می گردند.

6 –  حال موقع گرفتن مجوزهای لازم مانند بهداشت و… و همچنین ایجاد نمایندگی فروشگاه در اطراف خود و شهرهای دیگر و غیره با همان طریق روش بند (2) می باشد. و اینگونه زمینه فروشگاه زنجیره ای خانگی خود را فراهم می نمایند.